Ahojte ľudia :-)

Autor: Jakub Pavlik | 15.5.2019 o 12:01 | Karma článku: 1,82 | Prečítané:  770x

Rád by som tu napísal o svojich pocitoch. Nedávno som tu na blogu publikoval článok, nebol vlastne nasmerovaný proti nikomu, no zamrzelo ma, že väčšina komentárov proti niekomu zameraná bola. Naozaj musíme spolu takto bojovať?

Dúfam, že sa mi podarí vyjadriť to čo cítim, bez toho, aby to malo nádych moralizovania, nemám v úmysle si obhajovať, to čo som napísal v článku, vlastne ani veľmi nezáleží na jeho obsahu. Možno len dovysvetlím, písal som mail Lidlu ohľadom využívania plastov v obchode. Nazval som ho otvoreným listom, teda aj keď presne neviem, čo ten pojem znamená. Išlo mi o to zverejniť moju myšlienku, chcel som podporiť jej silu aj týmto spôsobom. Už nech hodnotíte jej obsah akokoľvek, myslím, že nikomu neubližuje, nie je namierená ani proti Lidlu, písal som ju v duchu zlepšenia situácie v spoločnosti s úmyslom podporiť túto zmenu. To či robím pre túto zmenu aj niečo iné ako len píšem alebo hovorím, nie je v tejto súvislosti až tak podstatné. Keď chceme priniesť naozajstnú zmenu k lepšiemu v akejkoľvek oblasti spoločnosti, mali by sme podporiť každý jeden úmysel, ktorý k tomu smeruje, bez ohľadu na to na akej úrovni vyspelosti ho vnímame. Mali by sme držať spolu a podporovať jeden druhého, určite by viacej ľudí vyjadrilo svoj názor alebo niečo urobilo, keby sme sa navzájom neodsudzovali a nezhadzovali. Každý máme svoje názory, to je v poriadku, naši hokejisti tiež určite žijú rôzne životy, no dokázali sa spojiť, verili si a odohrali niekoľko pekných zápasov, napriek očakávaniam.

Cítim v spoločnosti mnoho frustrácie a rezignácie, no na druhej strane viem, že každý z nás by sa chcel mať lepšie. Je to prirodzené, smerovať k dobrému, no na to aby sme k tomu dospeli, musíme najprv začať veriť, že je to možné. Vtedy sa otvárame novým možnostiam, začíname uvažovať inak, konáme inak a smerujeme k naplneniu toho, v čo veríme. Dnešný systém je postavený na hlavu a nevedie nás prirodzene k tomu, aby sme žili v radosti a v súlade so svojimi potrebami. No my máme možnosť voľby, či podľahneme tomuto tlaku a silu vôle na to, aby sme to zmenili. Nie je potrebné robiť veľké veci, stačí začať u každodenných maličkostí a vôbec úplne prvé je rozhodnutie túto zmenu začať.

Skúste si to, keď sa nabudúce dostanete s niekym do konfliktu, ešte pred tým ako vychrlíte na neho svoju spŕšku slovných nábojov, pár krát sa zhlboka nadýchnite a povedzte, čo vás naozaj trápi. Možno to nepôjde na prvý, ani druhý krát, no keď to raz dokážete, pocítite veľkú úľavu a svet bude odrazu o niečo krajší.

To o čom hovorím, nie je nič nové, je to To, čomu vo svojom živote verím a To, čo pre túto spoločnosť robím.

 

Prajem vám všetko dobré

S pozdravom

Jakub

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.


Už ste čítali?